Kaçırılan mıtranlar hakkında bir komplo teorisi

Mitranlar

Hafta başında kaçırılan Mıtranlar Yohanna Brahim ve Boulus Yazıcı olayında Süryani halkı çok yoğun bilgi kirliliği ile karşı karşıya kaldı. Bilgi kirliliğinin kaynağı T.C. medyası. Bu bilgi kirliliğine ADO’da alet edildi. ADO’nun bunu bilinçli yaptığını tahmin etmiyorum. Aksi taktirde kendi kalelerine gol atmış olurlar.

Bu konuda kesin bilgilere sahip olduğunu iddia eden birisi ortaya çıkarsa, bence bu kişi veya kişiler mıtranların kaçırılması olayında işbirlikçidirler. Yoksa bu bilgiye sahip olmazlar. Bu yoğun bilgi kirliliğinde konu hakkında ayakları yere basacak bir yazı yazmak imkansız. Bu yüzden hiç yapmak istemediğim bir şey yaparak konu hakkında ortaya bir komplo teorisi atıyorum.

Mıtranlar T.C.’nin kontrolü altındaki bir bölgede kaçırıldılar. Bilgilere göre Çeçen gruplar tarafından kaçırılmışlar. Çeçen grupların dizginleri T.C.’nin elindedir. Buda bize olayda T.C.’nin parmağının olduğunu göstermeye yeter herhalde.

Mıtranların serbest bırakıldığı iddiasından sonra bazı çevreler Mıtranların serbest kaldığını ama bunların Esad rejiminin kontrolü altındaki bir bölgede kaybolduğunu iddia ettiler. Ben buna ihtimal vermiyorum. Mıtranlar halen, şoförü öldüren teröristlerin elinde bence.

Mıtranlar daha büyük bir siyasi tezgahta kullanımlak üzere kaçırıldılar. Eğer amaç Suriyedeki Süryanileri korkutup kaçırtmak olsaydı şimdiye kadar öldürülürlerdi ve Süryanilere hemen kaçın mesajı verilmiş olurdu.

Bugün Sabah gazetesindeki bu yazı http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/04/27/metropolitle-serbest-birakildi işi dahada bulanırdı ve komplo teorisini ortaya atmama sebep oldu.

Mıtranlar serbest değil. Neden Sabah gazetesi bu yalan haberi yazdı? Bu haber MİT’in bir dezinformasyonu gibi görünüyor. Süryani kamuoyuna yönelik bu bilgi kirliliği bence Süryani kamuoyunda T.C.’den konu hakkında çözüm getirme beklentilerini şişirmek amaçlı yapılıyor. T.C.’nin teröristlerinin kaçırdığı mıtranlar T.C. tarafından ‘‘kurtarılarak’’ Süryanilere minnet yüklenecek ve kiliselerimiz başta olmak üzere bazı çevreler kapılarını T.C. için ardına kadar açacak.

Birkaç yıldan beri Suryoyo Sat Midyat’ta bayram özel programı yapıyor ve canlı yayınlanıyor. Eğer Suryoyo Sat’ın Canlı yayını sırasında, Çeçen teröristlerden sorumlu Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu seyircilere mıtranların serbest kaldığını ve güvende oldukları ‘‘müjdesini’’ verirse hiç şaşırmayın.

Tabii ilk başta yazdığım gibi bunların hepsi bir komplo teorisidir. Çünkü konu hakkında başka şekilde yorum yapmak imkansızdır.

Dikran Ego

Kommentarer
En svar till “Kaçırılan mıtranlar hakkında bir komplo teorisi”
Trackbacks
Check out what others are saying...


Skriv en kommentar

Kategori

Arkiv